Dlaczego coraz więcej Polaków decyduje się na leczenie implantologiczne?

Istnieją dwie grupy osób, które decydują się na leczenie implantologiczne .

Do pierwszej grupy należą osoby z pojedynczymi ubytkami w uzębieniu .

To pacjenci wybierający leczenie implantologiczne, kiedy podczas rozmowy z doktorem Pawłem Czechowskim uświadamiają sobie, że zęby są „towarzyskie” i lubią „sąsiedztwo”.

Pacjent, często w bardzo młodym wieku z różnych powodów traci pierwszy ząb. Najczęściej nie zdaje sobie sprawy z tego, że w jego ustach właśnie zaczął się nieunikniony proces przesuwania się sąsiadujących zębów ku sobie oraz zanik kości szczęki lub żuchwy.

Ten proces w większości przypadków wiąże się z rosnącym z każdym kolejnym miesiącem ryzykiem utraty kolejnych zębów.

Na szczęście doświadczony lekarz implantolog , wszczepiając implant stomatologiczny oraz mocując do implantu koronę protetyczną może szybko i skutecznie przerwać ten proces.

Dzięki temu pacjent przez resztę życia może cieszyć się kompletem estetycznie wyglądających, stałych zębów, wiążącą się z tym pewnością siebie oraz większą swobodą podczas prowadzonych rozmów zawodowych i towarzyskich.

Do drugiej grupy należą osoby, które utraciły większość, bądź nawet wszystkie własne zęby.

Do gabinetu implantologicznego doktora Pawła Czechowskiego bardzo często trafiają osoby z takim problemem. Podczas rozmowy skarżą się, że tradycyjne „babcine” akrylowe protezy powodują dyskomfort psychiczny i trudności z jedzeniem.

W efekcie tacy pacjenci ograniczają swoje posiłki do potraw, które nie wymagają gryzienia. To z kolei bardzo często może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, czyli niedożywienia lub nawet anemii.

Dlatego coraz więcej świadomych pacjentów, zamiast tradycyjnych mostów protetycznych wybiera nowoczesne metody uzupełniania braków w uzębieniu, czyli leczenie implantologiczne .

To rozwiązanie szczególnie cenią sobie osoby od lat cierpiące na całkowity brak zębów, ponieważ lekarz dzięki implantom stomatologicznym może na stałe zamocować idealnie dopasowaną, estetyczną protezę w jamie ustnej pacjenta.

Dzięki temu pacjenci odzyskują w 100 procentach możliwość gryzienia, co pozwala im jeść wszystko, na co mają ochotę.

Nie bez znaczenia jest też odzyskanie dobrostanu psychicznego, dzięki odbudowie protetycznej, umocowanej na stałe w jamie ustnej pacjenta.