Jak przebiega leczenie implantologiczne prowadzone przez doktora Pawła Czechowskiego?

Istnieje kilka możliwych scenariuszy, które zależą od indywidualnej sytuacji pacjenta, np. od tego, jak dawno usunięty został ząb lub zęby.

Najnowsze metody leczenia implantologicznego , do których doktor Paweł Czechowski ma dostęp jako pracownik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi pozwalają pomóc pacjentowi w każdym wieku, nawet z wieloletnim, bezzębiem. Dzięki temu doktor Paweł Czechowski często podejmuje się leczenia w sytuacjach, w których inni implantolodzy odmawiają pomocy.

Najważniejszy etap leczenia, stanowi odtworzenie funkcji fundamentu każdego zęba, czyli korzenia zębowego, poprzez wszczepienie implantu stomatologicznego .

Wielu pacjentów często wyobraża sobie, że wszczepienie implantów stomatologicznych, to skomplikowany zabieg, ale chwilę po przeprowadzonym zabiegu zdecydowana większość z nich twierdzi, że już zwykłe „plombowanie” zęba często trwa dłużej i jest mniej przyjemne, niż implantacja .

W dalszej części leczenia doktor Paweł Czechowski projektuje i zleca wykonanie odbudowy protetycznej , doskonale dopasowanej do kształtu jamy ustnej pacjenta oraz przywracającej wszystkie funkcje własnego stałego zęba, lub zębów.

Nawet pacjent, który do tej pory cierpiał na bezzębie , może znowu cieszyć się nie tylko z odzyskanego trwałego uzębienia, ale również jeść i gryźć wszystko, na co ma ochotę.